logo školy

Gymnázium J. A. Komenského Nové Strašecí


Komenského nám. 209, 271 01 Nové Strašecí

IČ: 470 19 697, tel.: 313 572 402, e-mail: skola@gym-ns.cz

budova školy
Středočeský kraj ESF Nové Strašecí


Dny otevřených dveří

  • čtvrtek 19. listopadu 2015
  • úterý 15. prosince 2015
  • úterý 16. února 2016

Dny otevřených dveří jsou příležitostí pro budoucí uchazeče o studium získat nejen potřebné informace, ale prohlédnout si školu a nasát její atmosféru. Příchozím se věnují nejen vyučující, ale především naši studenti, kteří Vás provedou po celé škole a zodpoví Vaše dotazy. Zájemcům je umožněn vstup do jakékoli vyučovací hodiny a jako bonus se mohou na chvíli stát studenty našeho gymnázia a absolvovat několikaminutovou ukázky výuky v naší škole. Volba příslušného předmětu záleží jen na Vás.

Neváhejte a přijďte se podívat. A pokud Vám termíny nevyhovují, můžete navštívit školu kdykoli jindy. Rádi Vám zodpovíme všechny otázky.

Více o rámcovém programu dne otevřených dveří naleznete ZDE.


Informace o přijímání ke studiu do 1. ročníku

Informujeme všechny zájemce o studium v našem gymnáziu, že ve dnech 19. listopadu, 15. prosince a 16. února proběhnou od 8:00 do 18:00 hod. dny otevřených dveří (více ZDE).

Naše škola je připravena přijmout 60 uchazečů o studium. Přijímací zkoušky nebude škola organizovat. Proběhne přijímací řízení, v rámci kterého budeme pilotovat do budoucna připravovaný systém jednotných přijímacích zkoušek. Z tohoto důvodu zorganizuje škola bezplatné přípravné kurzy z českého jazyka a matematiky pro všechny uchazeče, kteří podají přihlášku do našeho gymnázia.


Lyžařský zájezd

V termínu od 10. až 15. 1. 2016 pořádá škola pro žáky lyžařský zájezd Saalbach-Hinterglemm. Dližší informace naletnete v informačním letáku.


Česká školní inspekce hodnotila naši školu

V závěru školního roku 2014/2015 proběhla v našem gymnáziu kontrola ze strany České školní inspekce. Všechny sledované oblasti měly požadovanou úroveň, některé byly hodnoceny jako příklad dobré praxe. Škola rovněž naplňuje předepsané legislativní normy.

Děkuji všem, kteří svou prací přispěli k pozitivnímu hodnocení naší společné práce. Inspekční zprávu si můžete přečíst ZDE.


Důležité upozornění

V rámci elektronického systému spisové služby je pro důležité dokumenty a sdělení určena tato mailová adresa: gkora@kr-s.cz.


Archiv starších příspěvků

Slovo úvodem


ředitel školy

Vážení čtenáři,
vybraní žáci odcestovali v pondělí dopoledne do sousedního Německa, kde stráví týden studiem němčiny i poznáváním kulturních památek. Věřím, že si pobyt navzdory událostem ve Francii užijí a bezpečně se vrátí se spoustou nových zážitků.

Ve škole proběhla již tradiční „historiáda“, se kterou velmi hezky pomohli naši bývalí studenti, kteří se studiem historie zabývají i na vysokých školách.

S našimi žáky se můžete potkat i v Rakovníku, kde probíhá v úterý přehlídka středních škol. Pokud Vás naše gymnázium zaujalo, rádi Vás kdykoli provedeme po škole a zodpovíme veškeré dotazy týkající se přijetí ke studiu.

Úspěšný týden přeje všem

Richard Spiegl