logo školy

budova školy

Středočeský kraj ESF Nové Strašecí

ZAJIŠTĚNÍ PROVOZU ŠKOLY V DOBĚ JARNÍCH PRÁZDNIN

V době jarních prázdnin od 9. do 13. března 2015 bude provoz školy zajištěn pro veřejnost každý den od 7:30 do 15:00 hod.

V této době je možné odevzdat přihlášky ke studiu v sekretariátu školy. Přihlášky je možné též odeslat poštou na adresu gymnázia.

V případě potřeby volejte sekretariát: 736 752 288 nebo 313 572 402.

přijímací řízení

Kriteria přijímacího řízení pro školní rok 2015 – 2016

Premiéra divadelního představení

Divadlo Bedřych Vás zve na premiéru hry Au revoir, MA.

Informace

Gymnázium J. A. Komenského Nové Strašecí bude výhledově přijímat odborně kvalifikované pedagogy těchto aprobací: fyzika, ruský jazyk, hudební výchova, výtvarná výchova, tělesná výchova.

Případní zájemci mohou zasílat písemné nabídky včetně profesního životopisu mailem na adresu: reditel@gym-ns.cz.

Zeměpisná olympiáda

Ve čtvrtek 5. 2. se v učebně číslo 2 zúčastnilo 13 studentů školního kola ZO. Soutěž se skládala ze tří částí - práce s atlasem, práce bez atlasu a tzv. praktické části. Vítězem letošního školního kola se stal student třídy 3.B Michal Beneš. Na 2. a 3. místě skončili Jiří Draksler ze 3.A a Adam Čermák ze 3.B.

Budou uchazeči o studium v našem gymnáziu konat přijímací zkoušky?

Tuto otázku si kladou mnozí z Vás a odpověď zní NE – naše gymnázium nebude organizovat přijímací zkoušky.

Další informace naleznete ZDE

Mezinárodní jazykové zkoušky

Naše gymnázium je partnerskou školou Evropského centra jazykových zkoušek. Přímo ve škole bude probíhat příprava ke zkouškám Cambridge English.

Podrobnější informace naleznete ZDE

Archiv starších příspěvků

Slovo úvodem

ředitel školy

Spokojenost ve tvářích diváků i herců. Tak by se dala charakterizovat nálada všech, kteří navštívili pondělní premiéru našeho školního divadla. Uznání si zasluhují všichni členové souboru, kteří se vyrovnali i s nepřízní osudu – onemocněním režisérky představení. A pokud jste nestihli premiéru, sledujte naše stránky a jsem si jist, že se dočkáme několika repríz.
Úterní „kavárnu“ (setkání pozvaných ředitelů gymnázií a středních škol s rodiči a žáky 9. tříd v 11. ZŠ Kladno) provázel živý zájem žáků i jejich rodičů. Čas na rozhodnutí a následné odevzdání přihlášky ke studiu vyprší 15. března.

Závěrem bych si dovolil pozvat všechny na dnešní besedu o možné přístavbě areálu školních budov, která se uskuteční v prostorách MěÚ Nové Strašecí od 17:00 hodin.

Hezký den přeje

Richard Spiegl