logo školy

IČ: 470 19 697, tel.: 313 572 402, e-mail: skola@gym-ns.cz

budova školy
Středočeský kraj ESF Nové Strašecí

Klíče k něčemu a od něčeho

Úspěch našich studentů v literární soutěži.

Dny otevřených dveří

• úterý 16. února 2016

Dny otevřených dveří jsou příležitostí pro budoucí uchazeče o studium získat nejen potřebné informace, ale prohlédnout si školu a nasát její atmosféru. Příchozím se věnují nejen vyučující, ale především naši studenti, kteří Vás provedou po celé škole a zodpoví Vaše dotazy. Zájemcům je umožněn vstup do jakékoli vyučovací hodiny a jako bonus se mohou na chvíli stát studenty našeho gymnázia a absolvovat několikaminutovou ukázky výuky v naší škole. Volba příslušného předmětu záleží jen na Vás.

Neváhejte a přijďte se podívat. A pokud Vám termíny nevyhovují, můžete navštívit školu kdykoli jindy. Rádi Vám zodpovíme všechny otázky.

Více o rámcovém programu dne otevřených dveří naleznete ZDE.

Informace o přijímání ke studiu do 1. ročníku

Informujeme všechny zájemce o studium v našem gymnáziu, že ve dnech 19. listopadu, 15. prosince a 16. února proběhnou od 8:00 do 18:00 hod. dny otevřených dveří (více ZDE).

Naše škola je připravena přijmout 60 uchazečů o studium. Přijímací zkoušky nebude škola organizovat. Proběhne přijímací řízení, v rámci kterého budeme pilotovat do budoucna připravovaný systém jednotných přijímacích zkoušek. Z tohoto důvodu zorganizuje škola bezplatné přípravné kurzy z českého jazyka a matematiky pro všechny uchazeče, kteří podají přihlášku do našeho gymnázia.

Lyžařský zájezd

V termínu od 10. až 15. 1. 2016 pořádá škola pro žáky lyžařský zájezd Saalbach-Hinterglemm. Dližší informace naletnete v informačním letáku.

Česká školní inspekce hodnotila naši školu

V závěru školního roku 2014/2015 proběhla v našem gymnáziu kontrola ze strany České školní inspekce. Všechny sledované oblasti měly požadovanou úroveň, některé byly hodnoceny jako příklad dobré praxe. Škola rovněž naplňuje předepsané legislativní normy.

Děkuji všem, kteří svou prací přispěli k pozitivnímu hodnocení naší společné práce. Inspekční zprávu si můžete přečíst ZDE.

Důležité upozornění

V rámci elektronického systému spisové služby je pro důležité dokumenty a sdělení určena tato mailová adresa: gkora@kr-s.cz.

Archiv starších příspěvků

Slovo úvodem

ředitel školy

Česká zemědělská univerzita představila letošním maturantům možnosti studia na této vysoké škole. Zajímavou prezentací a besedou začal v pondělním dopoledni první poprázdninový týden.
Od tohoto týdne začínáme přijímat přihlášky ke studiu. Nerozhodnutí uchazeči nás mohou navštívit kdykoli, pokud jim nevyhovuje termín úterý 16. února, kdy pořádáme poslední den otevřených dveří. Přeji všem úspěšný vstup do druhého pololetí a těším se na viděnou s budoucími studenty.

Richard Spiegl