logo školy

Gymnázium J. A. Komenského Nové Strašecí


Komenského nám. 209, 271 01 Nové Strašecí

IČ: 470 19 697, tel.: 313 572 402, e-mail: skola@gym-ns.cz

budova školy
Středočeský kraj ESF Nové Strašecí

Aktuální informace

Poděkování

Jménem studentů třídy 4.B bychom rádi poděkovali všem, kteří finančně podpořili naši sbírku. Vybrali jsme neuvěřitelných 36 222,- Kč! Částka byla věnována rodině naší spolužačky. Výbuch plynu jim zcela zničil jejich rodinný dům. Ještě jednou děkujeme všem.


Studenti třídy 4.B


Bankéři do škol

Jak se stát úspěšným bankéřem? Jak fungují banky a jaká rizika nám hrozí v bankovní sféře? A jak je to vlastně s penězi? Hodně zajímavá a pro život důležitá témata, nemyslíte? Rozhodně zaujala přítomné maturanty i třeťáky a vyprovokovala je k řadě dotazů. Svou roli samozřejmě sehrála i osobnost pozvaného hosta – úspěšného bankéře a současně absolventa našeho gymnázia.

Fotografie z akce naleznete ZDE.


Volno z rozhodnutí ředitele školy

Oznamujeme tímto, že v týdnu od 24. do 28. října 2016 bude provoz školy přerušen z důvodu probíhající rekonstrukce a přístavby školní budovy. Mimo provoz budou sociální zařízení a nebude se rovněž topit. V případě potřeby volejte:
sekretariát - 736 752 288
ředitel - 725 901 435
e-mail: reditel@gym-ns.cz


Den otevřených dveří

ČTVRTEK 24. LISTOPADU 2016 – OD 8:00 DO 17:30 HOD.
ÚTERÝ 13. PROSINCE 2016 – OD 8:00 DO 17:30 HOD.

Vážení rodiče, milí žáci.

Letošní „deváťáky“ čeká v tomto školním roce důležité rozhodnut – výběr střední školy. Rádi bychom vám byli nápomocni v tomto nelehkém rozhodování, a proto jsme pro vás připravili hned několik dnů otevřených dveří se zajímavým programem. V tuto chvíli nabízíme dva termíny: 24. 11. 2016 a 13. 12. 2016, o dalších budeme informovat.

Dveře gymnáziua otevřené kdykoli

Navštívit naše gymnázium můžete kdykoli individuálně. Rádi Vám zodpovíme veškeré otázky týkající se přijetí ke studiu a samozřejmě vás provedeme po celé škole. Lepší je si předem telefonicky (775 901 435, 313 572 402) nebo mailem (reditel@gym-ns.cz) domluvit termín a čas schůzky, ale někdo se vás vždy ujme, i když nás navštívíte bez ohlášení.

Těšíme se na vaši návštěvu.


Veletrh vzdělávání na Kladně

Řada žáků z Kladna a okolí se každoročně rozhodne studovat v našem gymnáziu. Základní informace o naší škole předávali všem zájemcům současní studenti gymnázia pod taktovkou svých profesorů. Na přehlídce jsme se rozhodně neztratili.

Aktuální fotografie naleznete ZDE.


Au Revoir aneb Marie Antoinetta naposledy...

Modrý sál ZUŠ byl v úterní podvečer zaplněn k prasknutí. Kdo by si taky nechal ujít derniéru úspěšného divadelního představení našich studentů. Humor, nadsázka i osvěžující výkony všech aktérů byly zaslouženě oceněny potleskem přítomných diváků. Už teď se mnozí těší, s jakou novou hrou nás překvapí školní divadelní klub v tomto školním roce.

Fotografie naleznete ZDE.


Charitativní akce

Studenti 4. B s podporou vedení školy organizují sbírku na pomoc své spolužačce, která se s celou rodinou ocitla v náhlé, velmi těžké životní situaci. Sbírka proběhne v pondělí a v úterý 17. a 18. října na našem gymnáziu. Prosíme studenty, pedagogy a všechny další, aby se této pomoci zúčastnili a přispěli dobrovolným peněžitým darem.

Na pomoc rodině je také zřízen transparentní účet: 2800918580/2010


Organizace a termíny pro přijímací řízení

Informace k přijímacímu řízení pro školní rok 2016/2017

Termíny konání jednotné zkoušky ve školním roce 2016/2017

Soubor pedagogicko-organizačních informací na školní rok 2016/2017


Zahájení výuky – přípravné kurzy na zkoušky Cambridge English

Začínáme v pondělí 10. října 2016 ve 13:35 hod. v učebně č. 12


Ekologický kurz

Studenti druhého ročníku se zúčastnili ekologického kurzu. Další informace naleznete ZDE.


Finanční gramotnost

Studenti čtvrtého ručníku a kurz finanční gramotnost. Podrobnosti naleznete ZDE.


Úspěch v literární soutěži

Čtyři nejúspěšnější účastníci literární soutěže Slunečnice převzali v sobotu 1. října na Střeleckém ostrově v Praze svá ocenění. Za Gymnázium J. A. Komenského to byla Marie Hynková (2. místo), nemocného Petra Kopřivu (4. místo) zastoupil PaedDr. Václav Vodvářka. Rozhovor s účastníky vyjde do měsíce jako součást speciální přílohy Vzdělávání v deníku Lidové noviny.

Několik fotografií z akce naleznete ZDE.

Krátkou videoreportáž z akce naleznete ZDE.


Úspěšná účast našich studentů v ekologické soutěži

Tradiční ekologické soutěže se letos zúčastnily tři dvojice studentů: Jirka Kozlík s Terezkou Ajksnerovou, Matěj Dundr s Lenkou Cholevovou a Terezka Fenclová s Adélkou Stříteskou. Nejvíce se dařilo prvně jmenovaným, kteří nakonec obsadili čtvrté místo. Poděkování ale patří všem zúčastněným, kteří se nebáli změřit síly se studenty jiných škol. Škoda jen, že závěrečnou přednášku o ekologickém zemědělství slyšeli někteří již potřetí…


Srdíčkový den

Přes 4 tisíce korun poputuje za dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci. Postarali se o to naši dobrovolníci v rámci akce Srdíčkový den. Nadaci Život dětem pomáháme zajišťovat finanční prostředky již řadu let. Poděkování patří letos studentům druhého ročníku za skvěle odvedenou práci.


Jak dopadla beseda Na gymplu a na vejšce aneb všechno je jinak?

Beseda pro studenty 4. ročníku s absolventem našeho gymnázia a současným studentem medicíny Ondrou Fialkou se vskutku povedla. V neformálně vedené diskusi si budoucí maturanti vyslechli spoustu zajímavostí. Ondrovi děkuji za skvělý přístup i čas, který nám věnoval. Fotografie z akce naleznete ZDE


... a ještě hezká tečka za velkým úspěchem našich studentů

Jak jste se již dočetli, naši studenti uspěli v další literární soutěži. Tentokrát se jednalo o celostátní literární soutěž Slunečnice, v níž se středoškoláci měli vyjádřit k tématu stáří a senioři (Já a senioři, Já za 50 let – moje stáří). Během oslav Dne seniorů, které se uskuteční v sobotu 1. října na Střeleckém ostrově v Praze, budou vyhlášeni autoři čtyř nejlepších textů – už nyní můžeme blahopřát Marušce Hynkové ze 4. A (2. místo) a Petru Kopřivovi ze 4. B (4. místo). Jejich práce budou navíc spolu s dvaceti dalšími soutěžními texty, které odborná porota vybrala jako nejzdařilejší, otištěny ve sborníku (ze studentů GNS se jedná o příspěvek Jana Šímy, Kristýny Sedláčkové, Veroniky Kollárikové, Terezy Fenclové a Anny Stuchlíkové). Děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k úspěchu!

A na závěr se podívejte na děkovný dopis, který nám zaslala zakladatelka organizace Generace bez hranic, z.ú., paní Ing. Marta Koucká - ZDE


STŘÍBRNÉ MEDAILE PRO NAŠE GYMNÁZIUM

Aktuálně přinášíme informaci o úspěchu našich atletů a atletek v Corny poháru, kterého se zúčastnilo osm škol. Dívky i chlapci vybojovali v těžké konkurenci krásné druhé místo. Blahopřejeme.

Fotografii úspěšných sportovců naleznete ZDE.


PŘIPRAVUJEME: FINANČNÍ GRAMOTNOST

Deset vybraných studentů školy se 4. října zúčastní v Praze vzdělávací akce s názvem Finanční gramotnost – bezpečně na internetu. Akce vhodně doplňuje výuku volitelného předmětu marketing a management, který vyučujeme ve čtvrtém ročníku.


PŘÍPRAVNÉ KURZY NA ZKOUŠKY CAMBRIDGE ENGLISH

I letos je možné u nás absolvovat přípravu na zkoušky PET a FCE.

Termín: vždy v pondělí od 13:35 hod.

Místo: učebna č. 12

Lektor: paní Kapounová

Další informace – do konce týdne osobně navštíví školu paní Chytrá (ředitelka Jazykové školy ArinaRa (www.arinara.com)a autorizovaný partner Evropského centra jazykových zkoušek tel:+420604260855, info@arinara.com)

Zájemci se nahlásí u ředitele školy (stačí mailem: reditel@gym-ns.cz)

Zahájení výuky: 26. září 2016, případně 3. října 2016


Studenti natočili film

Představit svou školu formou krátkého filmového dokumentu na jeden záběr – to byl nápad skupiny studentů, ke kterým se následně přidaly desítky „herců“. Jak se jim jejich záměr podařilo naplnit, se můžete přesvědčit sami ZDE.


Slavnostní imatrikulace studentů 1. ročníku

Ve čtvrtek 8. září proběhla od 16:00 hodin pro třídu 1.A a od 16:30 hodin pro třídu 1.B ve slavnostním sále MěÚ Nové Strašecí již tradiční přivítání nových studentů gymnázia za účasti starosty města.

Průběh akce je na fotografiích zachycen ZDE.


Kdo jiný aneb školní projekt Erasmus+

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání.

Naše gymnázium je spolu s dalšími čtyřmi gymnázii v ČR zapojeno do projektu „Kdo jiny?“, kterého se zúčastní i deset zahraničních škol – pět ze Slovenska a pět z Estonska. Hlavním tématem projektu je výzva studentům, co mohou udělat prospěšného pro své okolí – školu, město atd.

O průběhu projektu a jeho výstupech Vás budeme průběžně informovat ZDE.


Česká školní inspekce hodnotila naši školu

V závěru školního roku 2014/2015 proběhla v našem gymnáziu kontrola ze strany České školní inspekce. Všechny sledované oblasti měly požadovanou úroveň, některé byly hodnoceny jako příklad dobré praxe. Škola rovněž naplňuje předepsané legislativní normy.

Děkuji všem, kteří svou prací přispěli k pozitivnímu hodnocení naší společné práce. Inspekční zprávu si můžete přečíst ZDE.


Důležité upozornění

V rámci elektronického systému spisové služby je pro důležité dokumenty a sdělení určena tato mailová adresa: gkora@kr-s.cz.


Archiv starších příspěvků

Slovo úvodem


ředitel školy

Milí studenti,
nejprve se obracím přímo na vás. Rád bych poděkoval vám všem, kteří nejste neteční k neštěstí druhých. Vám všem, kterým není lhostejný osud spolužačky a její rodiny. Vám všem, kteří jste cítili potřebu nějak pomoci.

Poděkování patří také vašim rodičům. Především oni vám odmalička vštěpují zásady slušnosti a solidarity. To proto, abyste v životě nepodlehli pohodlnosti, sobectví a nezájmu o dění kolem vás.

Poděkování jistě patří i celému profesorskému sboru za trpělivou snahu vás do života vybavit nejen hlubokými vědomostmi, ale taky zodpovědnými postoji k sobě i druhým.

Poděkovat mohu s velkou radostí i všem příchozím, kteří naši školu navštívili právě proto, aby finančně podpořili veřejnou sbírku.

Velice si vážím možnosti být součástí tohoto společenství studentů, jejich rodičů i všech zaměstnanců a přátel našeho gymnázia.

Richard Spiegl