Bodovali v Lucerně. Opět

Je libo báseň, povídku, či esej? Studenti novostrašeckého gymnázia zvládají všechny tyto literární žánry tak dobře, že za ně pravidelně sbírají vavříny. Naposledy se tak stalo 21. března 2018 v pražské Lucerně, kde se vyhlašovaly výsledky sedmnáctého ročníku celostátní Literární soutěže o cenu Filipa Venclíka.

Zvláštní cenu poroty v básnické kategorii získala Romana Stasivová, za nejlepší esej byl odměněn Adam Hrdlička a vítězkou v královské disciplíně, tedy v kategorii povídky, se stala Adéla Stříteská. Když se Adélina a Adamova slova v podání profesionálnímch herců Táni Fischerové a Ladislava Freje nesla sálem, zcela zaplněná Lucerna ani nedýchala.

Porotu okouzlil také náš vyučující PaedDr. Václav Vodvářka, který se k tématu letošního ročníku, jímž bylo motto Přátelství, to je někdy víc než láska, mimo soutěž vyjádřil jedním ze svých okouzlujících fejetonů a který posléze ocenění okomentoval krátkým proslovem, jak je v této literární soutěži povinností a dobrým zvykem. A v čem že spočívá tajemství opakovaných úspěchů studentů z novostrašeckého gymnázia? Jak uvedl pan profesor Vodvářka ve svém krátkém, avšak vtipném a trefném projevu: „Máme šikovné studenty, ale někdy poněkud líné, které je občas nutné k výkonům popostrčit. Jak říkal můj vyučující na fakultě, někdy je třeba žáky znásilnit až k inteligenci.“

Suma sumarum tak letos do Strašecí putovaly hned čtyři ceny v podobě dřevěných koček, které jsou pro Literární soutěž o cenu Filipa Venclíka příznačné. Soutěžícím, PaedDr. Václavu Vodvářkovi a Mgr. Janě Kindlové, kteří své studenty v uplynulých deseti ročnících pro soutěž připravovali, děkujeme za šíření dobrého jména školy. A samozřejmě blahopřejeme!

Vytvořeno: 26. 3. 2018
Poslední aktualizace: 26. 3. 2018 8:26