Média na vlastní kůži

Mediální hru v budově Vyšší odborné školy publicistiky absolvovali ve středu 6. února studenti čtvrtého ročníku. Pod vedením zkušených lektorů – praktiků si ve skupinách „osahali“ profese novinářů, televizních hlasatelů a tiskových mluvčích.

Na vlastní kůži poznali, že tvorba mediálního obsahu je týmová práce. Že televizní hlasatel, tiskový mluvčí i novinář musí umět pracovat s vlastním hlasem. Že nestačí jen správně formulovat otázky, ale že je nezbytně nutné naslouchat tomu, co je sdělováno. Že není možné slepě převzít jakoukoli informaci, ale naopak kriticky vnímat a interpretovat obsah každého sdělení. Že tvorba mediálního obsahu je dřina a stres, ale také tvůrčí a smysluplná práce, když se dělá srdcem.

Lektoři Miroslav Brada, Aleš Pištora a Vladimír Iliev, kteří se našim studentům několik hodin intenzivně věnovali, odvedli vynikající práci. Poděkování patří také paní Karině Uherkové a jejím spolupracovníkům, kteří zajišťovali mediální hru organizačně, pořizovali fotodokumentaci a měli na starost přímý přenos z televizního studia. Pochválit musíme samozřejmě i naše čtvrťáky, protože se do svých rolí okamžitě a vášnivě vžili - vytvořili zdařilé zprávy tiskové, novinové i televizní a úspěšně oddělili fakta od fake news.

Vytvořeno: 7. 2. 2019
Poslední aktualizace: 9. 9. 2019 9:44