Skřivan, nebo sova?

Skřivan, nebo sova? 1 Chronotyp, sociální jetlag, cirkadiánní rytmus...

Na dnešní on-line přednášce s názvem Skřivan, nebo sova?, kterou pro nás připravila Mgr. Michaela Kudrnáčová ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR, se studenti 1. A dozvěděli řadu zajímavých a praktických informací o roli kvalitního spánku v životě a o tom, jak ho dosáhnout, proč neponocovat, proč nestimulovat organismus všemožnými rádoby životabudiči a jaká zdravotní rizika s sebou nedostatečný či nekvalitní spánek přináší. Zejména v době distanční výuky, kdy ponocujeme, trávíme velké množství času v interiéru při umělém osvětlení, při práci s elektronickými zařízeními vydávajícími modré světlo, nemáme dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a vytratil se pravidelný rytmus každodenní výpravy do školních lavic, je tato přednáška z cyklu "Pozvěte si vědce do výuky" velmi aktuální. Děkujeme.

Vytvořeno: 12. 5. 2021
Poslední aktualizace: 21. 2. 2022 16:09