Biologická olympiáda – školní a krajské kolo

Školního kola v kategorii A (studenti 3. a 4. ročníku) se zúčastnilo 11 soutěžících. V kategorii B (žáci 2. ročníku) soutěžilo 6 žáků.
Jako každoročně měla olympiáda pět částí: písemný test, poznávání rostlin, poznávání živočichů a dvě praktické úlohy. To vše tentokrát na téma „Mládí vpřed“ (ontogeneze a evoluce organizmů, buněčná biologie). Děkujeme organizátorům, všem zúčastněným studentům a vítězům blahopřejeme. Výsledky naleznete níže.

Na 1. místě školního kola kategorie A s nejvyšším bodovým ziskem skončil Matěj Dundr (4.A), který tak postoupil do krajského kola soutěže. Na 2.až 3. místě skončily Kateřina Křížová a Klára Štefková (3.A), na 4.až 5. místě pak Lucie Jechortová a Anna Schejbalová (4.A), na dalších místech pak Anna Holečková, Barbora Kosová (3.B), František Vyskočil, Adam Voldřich, Tereza Lagová a Natálie Volfová (3.A).

kategorii B se na 1. místě se umístila Eliška Svobodová (2.B), na 2.až 3. místě Nikola Najmanová a Klára Dolejší (2.B), na dalších místech pak Matěj Čermák (2.B), Lucie Fliegrová a Adéla Kloubková (2.A).

Krajské kolo kategorie A proběhlo v pátek 29. 3. 2019 na Gymnáziu V. B. Třebízského ve Slaném. Náš soutěžící Matěj Dundr (4.A) se v konkurenci ze 44 soutěžících celého Středočeského kraje umístil na hezkém 26. místě.

Vytvořeno: 1. 4. 2019
Poslední aktualizace: 1. 4. 2019 10:17