CO2 liga

CO2 liga 1 Od 10. října 2022 se my, skupina studentů ze třídy 2.B pod vedením paní profesorky Šárky Preissové, účastníme v rámci výuky chemie soutěže CO2 liga. Cílem této soutěže je zvýšit zájem veřejnosti o problematiku klimatických změn.

Celá soutěž je rozdělená na mise, které trvají po dobu zhruba jednoho měsíce. Během každé z nich se snažíme plnit zadané úkoly. V rámci soutěže jsou nám také poskytovány zajímavé materiály. Rozšiřujeme si tak povědomí o uhlíkové stopě, Pařížské dohodě a  o dalších tématech, jež spadají pod citlivou tématiku klimatické změny a kterými bychom se bez této soutěže nejspíš nezabývali.

Vyzkoušeli jsme si toho opravu už hodně. Od vytvoření informačního kanálu (nástěnka a anketa na instagramu školy @gymnaziumjak), po měření a redukování naší uhlíkové stopy, a dokonce jsme i vyrobili biouhel, což byl velký zážitek pro všechny zúčastněné. A to jsme teprve u třetí mise!

Budeme rádi, když naši cestu budete sledovat a podpoříte nás například vyplněním další ankety na školním instagramu.

Soukupová Markéta, 2.B

Vytvořeno: 12. 3. 2023