Fokus Václava Moravce - nezapomenutelný zážitek

Fokus Václava Moravce - nezapomenutelný zážitek 1 Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský, přednosta Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty UK Marek Vácha, předsedkyně Učené společnosti Blanka Říhová, to byli hosté
úterního Fokusu Václava Moravce, kterého jsme měli možnost se zúčastnit. Jak se večer povedl se můžete dočíst v následujícím textu Aničky Vaškové, která měla tu čest položit hostům otázku v přímém přenosu České televize.

Dne 12.11. 2019 mělo naše gymnázium v Novém Strašecí neopakovatelnou příležitost se zúčastnit natáčení a přímeho přenosu Fokusu Václava Moravce v Betlémské kapli. Tentokrát se vše neslo v duchu pravdy a boje za pravdu. Tento díl byl opravdu speciální, ne pouze tím, že jsme mohli vidět slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou, ale především svou specifickou atmosférou. Představte si, že sedíte na místě, kde přednášel Jan Hus, posloucháte poselství Václava Havla a za pár dní si budete připomínat 30 let svobody. Nezapomenutelný a nesmírně silný zážitek. Já a dalších pět set studentů jsme měli jedinečnou možnost být v jednom prostoru s tak charismatickými lidmi, a dokonce i vznést dotaz. Těmito osobnostmi byli: předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský, přednosta Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty UK Marek Vácha, předsedkyně Učené společnosti Blanka Říhová a již zmíněná slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Jsem nesmírně vděčná za takovouto zkušenost a těším se na další zajímavé akce.
Anna Vašková 4. B

Vytvořeno: 9. 11. 2019