Matematický klokan - výsledky školního kola

klokan V pátek se sešlo ve vybraných učebnách více jak třicet studentů, kteří se rozhodli poprat se s náročnějšími příklady v rámci tradiční matematické soutěže.
Děkuji kolegům za bleskurychlé opravení všech prací. Níže uvádíme pět nejúspěšnějších řešitelů v obou kategoriích. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří se zúčastnili.

Kategorie JUNIOR:

1. Václav Wachtl - 70 bodů

2. Vojtěch Frolík - 58 bodů

3. Nicolas Paniagua - 57 bodů

4. Aneta Rajtorová - 56 bodů

5. Jakub Ryba - 55 bodů

Kategorie STUDENT:

1. Marek Pešek - 35 bodů

2. František Vyskočil - 32 bodů

3. Klára Štefková - 32 bodů

4. Natálie Karvánková - 32 bodů

5. Lucie Jechortová - 25 bodů

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa sdružených v asociaci Kangourou sans frontieres, jejíž koordinační centrum je v Paříži.

V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. Ministerstvem školství a mládeže ČR byl Matematický klokan zařazen mezi soutěže kategorie A – plně hrazené z prostředků MŠMT.

Vytvořeno: 18. 3. 2019
Poslední aktualizace: 9. 9. 2019 9:44