Premiéra El Royale

Premiéra El Royale 1 Když mě studenti požádali, zda by mohli v odpoledních hodinách využívat prostory školy k nácviku nového představení, samozřejmě jsem souhlasil. Jen zcela nepatrně jsem tak přispěl k vydařenému sobotnímu podvečeru, který pro vyprodané hlediště připravili členové nově vytvořeného Alfa studia pod režijní taktovkou Lukáše Jeníčka.

V inscenaci El Royal Lukáše Jeníčka, Kláry Dolejší a Elišky Svobodové se nám postupně rozkrývají osudy sedmi aktérů. Brzy se ukáže, že zdánlivě náhodní návštěvníci kdysi vyhlášeného hotelu nejsou zas až tak náhodní. Příběh zabývající se otázkou viny a trestu nutí diváky k vlastní reflexi. Je opravdu správné vzít spravedlnost do vlastních rukou?

Bez povšimnutí nelze nechat výkony všech herců. Bára Šváchová ztvárnila ústřední postavu velmi přesvědčivě. Stejně profesionálně jí sekundovaly Klára Dolejší, Tereza Hospodářská, Klára Podlešáková, Eliška Svobodová. Svým přirozeným šarmem nadchl i Ivan Špaček. A ve své roli se doslova našel i Denis Novotný, jehož herecký výkon byl nepřehlédnutelný.

Režijní debut Lukáše Jeníčka se jednoznačně vydařil díky celému týmu všech aktérů. Však taky potlesk spokojených diváků nebral konce.

Vytvořeno: 7. 4. 2019
Poslední aktualizace: 9. 9. 2019 9:44