„Jede král, jede král...“

„Jede král, jede král...“ 1 Tato slova hrála v uších naší 3. B v pondělí 4. dubna. Vydali jsme se v rámci anglického jazyka do Prahy s jednoznačným cílem prozkoumat Královskou cestu a ukázat si konkrétní místa, kudy kráčela česká historie. To vše v anglickém jazyce.

Výlet byl nejen historicky poučný, ale sloužil i jako příprava k ústní maturitě. Studenti si ve skupinkách připravili povídání o určitých částech Královské cesty a připravené povídání prezentovali v angličtině svým spolužákům.

Cestu jsme započali v areálu Pražského hradu, kde jsme se například dozvěděli, jak je hrad starý. Poté jsme pokračovali Nerudovou ulicí, ve které jsme pochopili, proč jsou místo čísel na domech symboly a co znamenají.

Následovalo vyprávění o budovách na Malostranském náměstí, poté Karlův most a povídání např. o tom, které sochy nosí štěstí. Na Staroměstské náměstí jsme přišli právě včas, abychom viděli odbíjení   dvanácté hodiny na Pražském orloji.

Poslední zastávkou byla Prašná brána. A pak jsme se rozutekli na vysněný „královský“ oběd.

Veronika Kleinová

Vytvořeno: 8. 4. 2022