Školní časopis

V průběhu svého studia na novostrašeckém gymnáziu jsem se setkal s mnoha lidmi, kteří překypovali mnoha nápady, mnoha dovednostmi a škola jim umožnila svůj um mnoha způsoby zužitkovat. Sám jsem však – duchem amatérský písmák – postrádal zpravodaj, který by ony nemalé úspěchy a talenty naší malé rodinné školy zaznamenal.

Souvislá tradice školního časopisu zde nebyla, rozhodli jsme se proto s několika nadšenci přijít s vlastní koncepcí. Škola vyšla vstříc naší snaze s otevřenou náručí a koncem roku 2012 vyšel pilotní díl gymnaziálního Student Revue.

Nezaložili jsme časopis. Rozhodli jsme se vydávat sborník ze studentských příspěvků, prokládaný publicistickými útvary na téma školního i veřejného dění.

Rád bych poděkoval všem přispěvatelům a především vedení školy za podporu a záštitu.

Jakub Černý