Projektový den ve středu 13. listopadu v NKC

Projektový den ve středu 13. listopadu v NKC 2 Novostrašecké kulturní centrum bylo místem, kde si ve středečním dopoledni připomněli studenti gymnázia listopadové události roku 1989. Po promítnutí dvou dokumentů následovala beseda s pamětníky listopadových událostí, kterými byli Ivo Brůžek, Ludmila Faflíková, Miloslav Pelc a Václav Stieber. Jejich vyprávění doplnili svými vzpomínkami Jan Černý a Bohumil Chochola.

A povídání to bylo nesmírně zajímavé. Autentičnost popisu událostí a s tím spojené emoce, které
tehdy zažívali dnešní pamětníci nejen na Národní třídě, ale také v Rakovníku nebo v Novém Strašecí, studenty skutečně zaujaly. V závěru měli  přítomní možnost položit hostům několik otázek. Za vydařený projektový den poděkovali studenti všem hostům dlouhým potleskem.

Vytvořeno: 9. 11. 2019