Gymnázium J. A. Komenského Nové Strašecí

NAŠE PRIORITY
  • Klademe důraz na kvalitní vzdělávání, které velmi dobře připraví absolventy k následnému studiu na VŠ.
  • Zaměřujeme se i na výchovnou složku naší práce – snažíme se z našich studentů vychovat vzdělané a zodpovědné jedince s vysokým mravním kreditem.
  • Jsme přesvědčeni, že osobnost učitele žádná moderní technika nenahradí.
  • K žákům přistupujeme individuálně a pomáháme jim překonávat případné obtíže.
PODMÍNKY PRO VÝUKU
  • Samozřejmostí je stoprocentní odborná kvalifikovanost pedagogického sboru.
  • Disponujeme esteticky upravenými učebnami vybavenými moderní technikou.
  • Třikrát v týdnu končí výuka ve 13:05 hod. Dobrá dopravní obslužnost.
VZDĚLÁVACÍ STRATEGIE
  • Pomáháme studentům zorientovat se při výběru zaměření jejich dalšího studia. Podle zájmu žáků pak upravujeme nabídku volitelných a nepovinných předmětů.
  • Náš vzdělávací program podporuje výuku přírodovědných předmětů a matematiky.
  • Navýšený počet vyučovacích hodin se týká též předmětů humanitních a společenskovědních.
  • Vyučujeme 6 cizích jazyků: angličtinu, francouzštinu, němčinu, ruštinu i španělštinu. Od třetího ročníku nabízíme možnost studia latiny.
  • Výuka je provázena řadou exkurzí, kurzů i zahraničních pobytů – Anglie, Švýcarsko, Rakousko.
  • Jsme zapojeni v mezinárodním programu Erasmus +, realizuje školní projekty
JEDINEČNOST NAŠEHO GYMNÁZIA
  • Jako malá škola (dvě třídy v každém ročníku) klademe důraz na posilování pozitivních vztahů mezi žáky a učiteli i mezi žáky navzájem. Dosahujeme toho individuálním přístupem ke každému studentovi. Proto o nás naši absolventi hovoří jako o rodinné škole, pro kterou je typické pozitivní vnitřní klima.
  • Jsme školou bezpečnou s propracovaným a důsledně naplňovaným systémem preventivní péče o žáky. Proto se s nežádoucími projevy chování žáků setkáváme jen zcela výjimečně.
  • Pořádáme bezplatné přípravné kurzy z MAT a ČL v rámci přípravy k úspěšnému zvládnutí přijímacích zkoušek dle možností prezenčně nebo on-line.

ředitel školy: Mgr. Richard Spiegl

telefon:

• ekretariát - 313 572 402, 736 752 288
  • ředitelna - 311 242 501, 725 901 435
  • zástupce ředitele - 311 242 505, 725 901 369

e-mail: skola@gym-ns.cz, reditel@gym-ns.cz

instagram:  https://www.instagram.com/gymnaziumjak/

obor: 79–41–K/41 Gymnázium

řijímaných žáků: 60

Vyučovací předmět

Hodinová dotace v ročnících (z toho dělených hodin)

1. roč.

lyžařský

zahraniční poznávaci

Nabídka volitelných předmětů:

Deskriptivní geometrie, seminář z matematiky, marketing a management, seminář z informatikySpolečenskovědní seminář, jazykový a literární seminář, zeměpisný seminář, dějepisný seminář, křesťanská filozofie a etika – světová náboženstvíAnatomie a genetika, latina, dramatický klub (školní divadlo), konverzace ANJ, NEJ.