Gymnázium se zapojilo do projektu ČVUT

Naše škola se zapojila projektu „Příprava pedagogů na středních školách pro práci s nadanými studenty“ jako jedno ze dvou partnerských gymnázií předkladatele projektu, který zpracovalo České vysoké učení technické v Praze.

Jak je z názvu patrné, projekt byl zaměřen na podporu nadaných žáků středních škol. V jeho rámci proběhlo několik akcí pro pedagogy i studenty naší školy. Jednalo se např. o výstavu mikroskopů s názvem „Co oko nevidí“, která byla zorganizována ve spolupráci s ČVUT a novostrašeckým muzeem. V rámci výstavy proběhla i výtvarná soutěž. Vítězové byli oceněni hodnotnými cenami, které jim v kulturním sále NKC slavnostně předali pan starosta Mgr. Karel Filip a profesor Václav Liška, autor celého projektu.

Pedagogičtí pracovníci byli proškoleni v tvorbě a úpravě digitální fotografie a absolvovali ukázkovou lekci z připravovaného vědeckého semináře pro žáky na téma moderní archeologie.

Nejvíce času strávilo patnáct učitelů školy při dvacetihodinovém kurzu v práci s interaktivní tabulí Aktive Board a následně pak při tvorbě vlastních výukových materiálů.

Přínos projektu byl i rovině materiální. Škola získala moderní interaktivní tabuli ActivBoard spolu se sadou modulů Pasco pro výuku přírodovědných předmětů. Dále výkonný počítač, tiskárnu a mobilní telefon. Účast v projektu tak kromě investice do vzdělávání pedagogů významně přispěla ke zkvalitnění materiálního zázemí pro výuku, které by škola z běžných prostředků nebyla schopna vůbec pořídit.

Vytvořeno: 2. 11. 2016
Poslední aktualizace: 2. 11. 2016 13:10