Projekt Erasmus+

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání.

Naše gymnázium je spolu s dalšími čtyřmi gymnázii v ČR zapojeno do projektu „Kdo jiny?“, kterého se zúčastní i deset zahraničních škol – pět ze Slovenska a pět z Estonska. Hlavním tématem projektu je výzva studentům, co mohou udělat prospěšného pro své okolí – školu, město atd.

V rámci tohoto projektu Mgr. Andrea Kynclová na konci června vycestovala na týdenní pobyt do Talinu, hlavního města Estonska. Celý týden tam s dalšími učiteli pracovali v malých skupinách a učili se např: projektovému managementu, financování projektů a mentoringu. Vedle toho také měli možnost poznat estonskou kulturu a Talin.

Talin

V navazující fázi tohoto projektu odjede příští týden náš student Dominik Petráček na podobné setkání estonských a slovenských studentů do Prahy, kde zahájí práci na konkrétních projektech.

Po červnovém setkání v Talinu a zářijovém v Praze jde celý projekt do finále.
Studenti našeho gymnázia přišli s myšlenkou uspořádat benefiční koncert, jehož výtěžek by měl přispět ke zvýšení kvality života seniorů v Domově seniorů Nové Strašecí. A hned se pustili do práce.

Benefiční koncert

Klíčovým momentem byl nápad požádat o vystoupení  Hudbu Hradní stráže a Policie České republiky. Od té chvíle se rozeběhly nutné práce na plné obrátky - vykomunikovat podporu vedení města, zajistit sál, promyslet propagaci, jednat s vedením Domova seniorů, oslovit sponzory a získat souhlas policejního prezidenta. A tím výčet přípravných prací nekončí.

Vlastní koncert by měl proběhnout 9. dubna 2017 v Novostrašeckém kulturním centru. Budeme moc rádi, pokud podpoříte naše studenty v jejich sympatické aktivitě.